با هوشمند سازی خانه ، آینده را امروز تجربه کنید


 در دنیای مدرن امروز تکنولوژی بیش از پیش راهش را به خانه‌های ما باز کرده است. خانه هوشمند یکی دیگر از ایده‌های تکنولوژی برای زندگی مدرن امروز و آینده است. شاید اولین چیزی که با هوشمندسازی خانه تصور می‌کنید، دنیایی خشک و رباتیک باشد. در حالی‌ که تکنولوژی، نوید راحتی و گرمای بیشتری را در خانه هوشمند می‌دهد.

ه گزارش ایسنا، بنابر اعلام همگردی، به زبان ساده، در یک ساختمان هوشمند همه اجزا و لوازم برقی توسط یک سیستم مرکزی یکپارچه و هماهنگ از هر فاصله‌ای کنترل می‌شوند. در حال حاضر بیشتر از ۱۷۵ میلیون خانه هوشمند در سرتاسر زمین وجود دارد. پیش‌بینی می‌شود صنعت خانه های هوشمند در ۵ سال آینده رشد ۲۵ درصدی را تجربه کنند.

1. کنترل از راه دور، خاطری آسوده

مهم نیست که در چه زمانی از شبانه‌روز و چه فاصله‌ای از خانه‌ باشید، احتمالا با یک دکمه ساده می‌توانید دمای اتاق‌ها را تنظیم یا چراغ‌ها را روشن و خاموش کنید. در سفرهایتان می‌توانید برنامه معینی را بچینید تا سیستم هوشمند در غیاب شما خانه را کنترل کند!

خانه هوشمند رویای افرادی است که خواهان همگام شدن با حرکت سریع دنیای مدرن هستند. در پایان یک روز کاری شلوغ، با خانه هوشمند می‌توانید در راه بازگشت، غذایتان را گرم کنید. یا غذای حیوان خانگی‌تان را در اختیارش قرار دهید و دمای اتاق را برای زمان رسیدن‌تان تنظیم کنید. گیاهان هم از هوشمندسازی خانه بی‌نصیب نیستند و حتی آبیاری آن‌ها را نیز می‌توان هوشمند انجام داد.

با خانه هوشمند حتی لازم نیست که سراغ کنترل تلویزیون بروید. کافی‌ست گوشی همراهتان را داشته باشید تا کانال‌های تلویزیون را عوض کرده و یا موسیقی دلخواهتان را پخش کنید

 2. صرفه‌جویی در مصرف انرژی

آسودگی خاطر شما مهم‌ترین خصوصیت یک ساختمان هوشمند نیست. مهم‌ترین مزیتی که برای خانه هوشمند عنوان می‌شود، تاثیر آن بر بهره‌وری انرژی است. در یک سیستم هوشمند تمامی اطلاعات ورودی و خروجی دستگاه‌های برقی و الکترونیکی خانه ضبط می‌شوند. شما می‌توانید این اطلاعات را تحلیل کرده و با استفاده از آن‌ها ۱۰ تا ۳۰ درصد در مصرف انرژی خانه خود صرفه‌جویی کنید. مزیتی که با قرارگرفتن‌مان در عصر گرمایش جهانی می‌تواند یک راه‌حل پایدار باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهفروشگاهارتباط با ماتماس